Eureka – podcast

🎙️ PODCAST PEŁNEJ SALI – EUREKA Nieczęsto realizujemy odcinki naszego podcastu, ale dziś mamy dla was wyjątek – nasi redaktorzy Julia Palmowska i Michał Konarski rozmawiają o Eurece 🇦🇷 w reżyserii Lisandro Alonso.

Już wokół naszego DKFu w Kinotece zgodnie uznaliśmy, że to film o którym łatwiej się mówi niż pisze. W związku z tym, zapraszamy do wysłuchania recenzji w wersji audio. W odcinku posłuchacie m.in. o wcześniejszej twórczości argentyńskiego reżysera, specyfice i problemach slow cinema, rozliczeniach z kolonializmem, a przede wszystkim o samym filmie. Czemu Alonso pracował nad tym projektem aż 9 lat? Co w jego kinie robi Viggo Mortensen? Czym jest tajemniczy ptak, łączący trzy opowieści w „Eurece”? Zapraszamy do słuchania! Film miał swoją premierę na zeszłorocznym festiwalu w Cannes, a już niedługo będzie go można oglądać w polskich kinach podczas Nowe Horyzonty tourneé.

Na naszych łamach możecie przeczytać też wywiad Julii Palmowskiej z reżyserem, przeprowadzony podczas zeszłorocznej edycji mBank Nowe Horyzonty: [LINK DO WYWIADU].