O nas

O nas

Pełna Sala to portal o tematyce filmowej. Działamy od maja 2017 roku, choć w większości w redakcji znamy się od kilku lat, razem jeździmy na festiwale i przeglądy w całej Polsce. W maju 2018 roku udało nam się wysłać naszego reprezentanta do Cannes, a we wrześniu byliśmy w Toronto. Wspieramy małe inicjatywy i legalną kulturę. Na naszej stronie można znaleźć recenzje bieżących premier i seriali, analizy klasyki, cykliczne podcasty, a szczególne miejsce zajmują relacje z festiwali. Szeroko pisaliśmy o Nowych Horyzontach, Warszawskim Festiwalu Filmowym, Pięciu Smakach, Splacie, Millennium Docs Film Festival, Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu i kilku innych filmowych imprezach.

W skład redakcji wchodzą:

Maciej Kowalczyk

Maciej Kowalczyk

Redaktor Naczelny
maciej.kowalczyk@pelnasala.pl

Plotka głosi, że oglądał filmy Antonioniego w zerówce i to w oryginale. Ostatnio chętniej sięga po seriale, ale nadal nie pogardzi węgierskim kinem o ziemniakach i akcyjniakiem z lat 80.

Marcin Grudziąż

Marcin Grudziąż

Wydawca, Redaktor
marcin.grudziaz@pelnasala.pl

Pomysłodawca i twórca strony, miłośnik amerykańskich sportów i (nie tylko) amerykańskiego kina. Kinomaniak, który swoją pasję zawdzięcza w dużej mierze Warszawskiemu Festiwalowi Filmowemu, bo dzięki niemu odkrył przyjemność z oglądania filmów, których nie zobaczyłby w Superkinie TVN.

Grzegorz Narożny

Grzegorz Narożny

Zastępca Red. Naczelnego
grzegorz.narozny@pelnasala.pl

Nałogowy gracz, który pewnego dnia postanowił zostać kinomanem. Ceni sobie eksperymenty formalne, komiksową przesadę i rozkoszną eksploatację. Na ekranie chętnie przygląda się też zmaganiom jednostki z własnymi demonami. Pasjonat rzemieślniczego piwa i uzależniony od zielonej herbaty marzyciel. Odpowiada za oprawę graficzną strony. Współprowadzący podcast Cinema Post Cast. 

Marcin Prymas

Marcin Prymas

Sekretarz Redakcji

marcin.prymas@pelnasala.pl

Przyszły korposzczur, kochający filmy nawet bardziej niż raporty w Excelu. Wciąż poszukujący i oglądający wszystko co się nawinie. Na zawsze zobowiązany TCM za rozbudzenie pasji.

Adrian Burz

Adrian Burz

REDAKTOR

adrian.burz@pelnasala.pl

Miłośnik X muzy w całej jej okazałości. Rano obejrzy Felliniego, wieczorem „Rekinado”, a potem całą noc będzie bronił obu tych produkcji przed hejterami. Stały bywalec festiwali filmowych, kochający odkrywać, co jeszcze kino ma do zaoferowania. Współprowadzący podcast Cinema Post Cast

Ania Grudziąż

Ania Grudziąż

REDAKTOR

ania.grudziaz@pelnasala.pl

Rozpoczęła przygodę z kinem i pisaniem recenzji dzięki starszemu bratu. Nie zna lepszej zabawy niż festiwal filmowy. Amatorka kina Dalekiego Wschodu i filmów branżowych. Ma nadzieję nadrobić kiedyś nie tylko zaległą klasykę, ale i wszystkie DVD stojące na półce.

Wojciech Koczułap

Redaktor

wojciech.koczulap@pelnasala.pl

Nieuleczalny miłośnik Beatlesów i wszystkiego, co japońskie. W każdym filmie stara się znaleźć jakieś plusy, a sztukę woli odczuwać, a dopiero potem analizować. Naiwnie wierzy w UFO i ludzką dobroć.

Krystian Prusak

Krystian Prusak

Redaktor

krystian.prusak@pelnasala.pl

Ojciec chrzestny Alternatywnego Topu 100. Kino kocha tak bardzo, że aż poznał tam i oświadczył się żonie. Kalendarza urlopów nie wyobraża sobie bez festiwali. Na co dzień stara się być dobrym człowiekiem jak George Bailey, nie tracąc przy tym szarmanckości Humphreya Bogarta. Współprowadzący podcast Cinema Post Cast

dawid smyk

Dawid Smyk

REDAKTOR

dawid.smyk@pelnasala.pl

Kiedy nie przetrząsa archiwów w poszukiwaniu węgierskich filmów i powieści, których nikt nie zna, próbuje wkręcić się w towarzystwo hipsterów, snobując się na piwo kraftowe i wegańskie knajpy. Ironicznie słucha progresywnego rocka, nieironicznie wierzy w Jednego Boga – Kanye Westa. Do tekstów kultury najbliższych jego sercu należą: filmy Akiego Kaurismäkiego, dyskografia Nicka Cave’a, eseje Milana Kundery, wiersze Emily Dickinson i polskie pato-rapsy.

Anna Strupiechowska

Anna Strupiechowska

REDAKTOR

anna.strupiechowska@pelnasala.pl

Z obcowania z filmem uczyniła bezpieczną przystań. Uwielbia szerokie spektrum uczuć, jakie niesie ze sobą film. Od dramatów, po sci-fi, horrory, kończąc na komediach z szczyptą absurdu czy też doprawionych czarnym humorem.

Paweł Tesznar (Snoopy)

Paweł "Snoopy" Tesznar

REDAKTOR

snoopy@pelnasala.pl

Choć trzeba go zmuszać do pisania, od czasów podstawówki ciągle pojawia się i znika w różnych redakcjach. Miłośnik filmu, literatury i sztuki. Nigdy nie oglądał ani jednego Bonda i Rambo. Dzięki Pełnej Sali zaczyna powoli poznawać kino azjatyckie, a nawet westerny i horrory.

Współpracownicy:

Na naszych łamach pojawili się:

Alicja Brzezińska, Anna Gavina, Jakub Jakóbiak, Michał Jędrszczak, Marcin Kempisty, Robert Olbrychowski, Przemek Polak, Garret Reza, Michu Szczepański, Vira Zborovska.