O nas

O nas

Pełna Sala to portal o tematyce filmowej. Działamy od maja 2017 roku, choć w większości w redakcji znamy się od kilku lat, razem jeździmy na festiwale i przeglądy w całej Polsce. W maju 2018 roku udało nam się wysłać naszego reprezentanta do Cannes, a we wrześniu byliśmy w Toronto. Wspieramy małe inicjatywy i legalną kulturę. Na naszej stronie można znaleźć recenzje bieżących premier i seriali, analizy klasyki, cykliczne podcasty, a szczególne miejsce zajmują relacje z festiwali. Szeroko pisaliśmy o Nowych Horyzontach, Warszawskim Festiwalu Filmowym, Pięciu Smakach, Splacie, Millennium Docs Film Festival, Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu i kilku innych filmowych imprezach.

W skład redakcji wchodzą:

Maciej Kowalczyk

Maciej Kowalczyk

Redaktor Naczelny

Plotka głosi, że oglądał filmy Antonioniego w zerówce i to w oryginale. Ostatnio chętniej sięga po seriale, ale nadal nie pogardzi węgierskim kinem o ziemniakach i akcyjniakiem z lat 80.

Marcin Grudziąż

Marcin Grudziąż

Wydawca, Redaktor

Pomysłodawca i twórca strony, miłośnik amerykańskich sportów i (nie tylko) amerykańskiego kina. Kinomaniak, który swoją pasję zawdzięcza w dużej mierze Warszawskiemu Festiwalowi Filmowemu, bo dzięki niemu odkrył przyjemność z oglądania filmów, których nie zobaczyłby w Superkinie TVN.

Grzegorz Narożny

Grzegorz Narożny

Zastępca Red. Naczelnego

Nałogowy gracz, który pewnego dnia postanowił zostać kinomanem. Ceni sobie eksperymenty formalne, komiksową przesadę i rozkoszną eksploatację. Na ekranie chętnie przygląda się też zmaganiom jednostki z własnymi demonami. Pasjonat rzemieślniczego piwa i uzależniony od zielonej herbaty marzyciel. Odpowiada za oprawę graficzną strony. Współprowadzący podcast Cinema Post Cast. 

Marcin Prymas

Marcin Prymas

Sekretarz Redakcji

Przyszły korposzczur, kochający filmy nawet bardziej niż raporty w Excelu. Wciąż poszukujący i oglądający wszystko co się nawinie. Na zawsze zobowiązany TCM za rozbudzenie pasji.

Adrian Burz

Adrian Burz

REDAKTOR

Miłośnik X muzy w całej jej okazałości. Rano obejrzy Felliniego, wieczorem „Rekinado”, a potem całą noc będzie bronił obu tych produkcji przed hejterami. Stały bywalec festiwali filmowych, kochający odkrywać, co jeszcze kino ma do zaoferowania. Współprowadzący podcast Cinema Post Cast

Rozpoczęła przygodę z kinem i pisaniem recenzji dzięki starszemu bratu. Nie zna lepszej zabawy niż festiwal filmowy. Amatorka kina Dalekiego Wschodu i filmów branżowych. Ma nadzieję nadrobić kiedyś nie tylko zaległą klasykę, ale i wszystkie DVD stojące na półce.

Nieuleczalny miłośnik Beatlesów i wszystkiego, co japońskie. W każdym filmie stara się znaleźć jakieś plusy, a sztukę woli odczuwać, a dopiero potem analizować. Naiwnie wierzy w UFO i ludzką dobroć.

Ojciec chrzestny Alternatywnego Topu 100. Kino kocha tak bardzo, że aż poznał tam i oświadczył się żonie. Kalendarza urlopów nie wyobraża sobie bez festiwali. Na co dzień stara się być dobrym człowiekiem jak George Bailey, nie tracąc przy tym szarmanckości Humphreya Bogarta. Współprowadzący podcast Cinema Post Cast

Z obcowania z filmem uczyniła bezpieczną przystań. Uwielbia szerokie spektrum uczuć, jakie niesie ze sobą film. Od dramatów, po sci-fi, horrory, kończąc na komediach z szczyptą absurdu czy też doprawionych czarnym humorem.

Ola Szwarc

Ola Szwarc

REDAKTOR

Miłośnik francuskiej Nowej Fali oczuwajacy ogromną przyjemność z oglądania obrazów Lanthimosa, von Triera, Noego i Hanekego, ostatnio zachwyca ją twórczość Jagody Szelc. Gdy nie ma jej w kinie, napotkać ją można na spektaklach Krzysztofa Warlikowskiego i Eweliny Marciniak lub na wystawach sztuki współczesnej. Nie stroni od mody, dobrej prasy, felietonów Tadeusza Sobolewskiego, fotografii, książek Elfriede Jelinek, Thomasa Manna, reportaży Mariusza Szczygła i esejów Susan Sontag, a gdy wpada w jesienno – zimową chandrę jej najlepszym sposobem na poprawę nastroju są filmy Billy’ego Wildera w akompaniamencie Niny Simone i Milesa Davisa.

Niespełniona artystycznie dusza, która utknęła na mat-fizie. Odnajduje harmonię w poezji Szymborskiej i filmach Wesa Andersona. Bez pamięci zakochana w animowanych krótkometrażówkach. Próbuje naprawić świat nosząc śmieszne skarpetki.

Współpraca: