O nas

O nas

Pełna Sala to portal o tematyce filmowej. Działamy od maja 2017 roku, choć w większości w redakcji znamy się od kilku lat, razem jeździmy na festiwale i przeglądy w całej Polsce. W 2018 roku udało nam się wysłać naszego reprezentanta do Cannes, we wrześniu będziemy w Toronto, a w lutym 2019 roku nasza redaktorka wybiera się na Berlinale. Wspieramy małe inicjatywy i legalną kulturę. Na naszej stronie można znaleźć recenzje bieżących premier i seriali, analizy klasyki, cykliczne podcasty, a szczególne miejsce zajmują relacje z festiwali. Szeroko pisaliśmy o Nowych Horyzontach, Warszawskim Festiwalu Filmowym, Pięciu Smakach, Splacie, Millennium Docs Film Festival, Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu i kilku innych filmowych imprezach.

W skład redakcji wchodzą:

Maciej Kowalczyk

Maciej Kowalczyk

Redaktor Naczelny

Plotka głosi, że oglądał filmy Antonioniego w zerówce i to w oryginale. Ostatnio chętniej sięga po seriale, ale nadal nie pogardzi węgierskim kinem o ziemniakach i akcyjniakiem z lat 80.

Marcin Grudziąż

Marcin Grudziąż

Wydawca, Redaktor

Pomysłodawca i twórca strony, miłośnik amerykańskich sportów i (nie tylko) amerykańskiego kina. Kinomaniak, który swoją pasję zawdzięcza w dużej mierze Warszawskiemu Festiwalowi Filmowemu, bo dzięki niemu odkrył przyjemność z oglądania filmów, których nie zobaczyłby w Superkinie TVN.

Grzegorz Narożny

Grzegorz Narożny

Zastępca Red. Naczelnego

Nałogowy gracz, który pewnego dnia postanowił zostać kinomanem. Ceni sobie eksperymenty formalne, komiksową przesadę i rozkoszną eksploatację. Na ekranie chętnie przygląda się też zmaganiom jednostki z własnymi demonami. Pasjonat rzemieślniczego piwa i uzależniony od zielonej herbaty marzyciel. Odpowiada za oprawę graficzną strony.

Marcin Prymas

Marcin Prymas

Sekretarz Redakcji

Przyszły korposzczur, kochający filmy nawet bardziej niż raporty w Excelu. Wciąż poszukujący i oglądający wszystko co się nawinie. Na zawsze zobowiązany TCM za rozbudzenie pasji.

Adrian Burz

Adrian Burz

REDAKTOR

Miłośnik X muzy w całej jej okazałości. Rano obejrzy Felliniego, wieczorem „Rekinado”, a potem całą noc będzie bronił obu tych produkcji przed hejterami. Stały bywalec festiwali filmowych, kochający odkrywać, co jeszcze kino ma do zaoferowania.

Rozpoczęła przygodę z kinem i pisaniem recenzji dzięki starszemu bratu. Nie zna lepszej zabawy niż festiwal filmowy. Amatorka kina Dalekiego Wschodu i filmów branżowych. Ma nadzieję nadrobić kiedyś nie tylko zaległą klasykę, ale i wszystkie DVD stojące na półce.

Nieuleczalny miłośnik Beatlesów i wszystkiego, co japońskie. W każdym filmie stara się znaleźć jakieś plusy, a sztukę woli odczuwać, a dopiero potem analizować. Naiwnie wierzy w UFO i ludzką dobroć.

Ojciec chrzestny Alternatywnego Topu 100. Kino kocha tak bardzo, że aż poznał tam i oświadczył się żonie. Kalendarza urlopów nie wyobraża sobie bez festiwali. Na co dzień stara się być dobrym człowiekiem jak George Bailey, nie tracąc przy tym szarmanckości Humphreya Bogarta.

Z obcowania z filmem uczyniła bezpieczną przystań. Uwielbia szerokie spektrum uczuć, jakie niesie ze sobą film. Od dramatów, po sci-fi, horrory, kończąc na komediach z szczyptą absurdu czy też doprawionych czarnym humorem.

Ola Szwarc

REDAKTOR

Miłośnik francuskiej Nowej Fali oczuwajacy ogromną przyjemność z oglądania obrazów Lanthimosa, von Triera, Noego i Hanekego, ostatnio zachwyca ją twórczość Jagody Szelc. Gdy nie ma jej w kinie, napotkać ją można na spektaklach Krzysztofa Warlikowskiego i Eweliny Marciniak lub na wystawach sztuki współczesnej. Nie stroni od mody, dobrej prasy, felietonów Tadeusza Sobolewskiego, fotografii, książek Elfriede Jelinek, Thomasa Manna, reportaży Mariusza Szczygła i esejów Susan Sontag, a gdy wpada w jesienno – zimową chandrę jej najlepszym sposobem na poprawę nastroju są filmy Billy’ego Wildera w akompaniamencie Niny Simone i Milesa Davisa.

Niespełniona artystycznie dusza, która utknęła na mat-fizie. Odnajduje harmonię w poezji Szymborskiej i filmach Wesa Andersona. Bez pamięci zakochana w animowanych krótkometrażówkach. Próbuje naprawić świat nosząc śmieszne skarpetki.

Pisali dla nas: